Championship 2018 Jak to doopravdy bylo?

  Ostrava Championship 2018 LAN ve hře Rainbow Six: Siege

   

  Jak jsme slibovali na facebook stránkách, zde je naše vyjádření k lance v Ostravě ze dne 25.8.2018, které se zúčastnil náš tým FoX.R6. Rádi bychom tak vysvětlili, proč se náš tým rozhodl z turnaje odstoupit a tak nedohrát zbytek zápasů. Bylo toho hodně, co bylo na turnaji špatně a mělo to za následek velikou nespokojenost komunity R6 a hlavně nespokojenost týmů, které se zúčastnily. Proto vám nastíníme situaci, se kterou jsme se museli potýkat ne jenom my, ale také ostatní týmy již na zmíněné akci v Ostravě.

  Hned při příchodu jsme zjistily velké nedostatky, které posunuly začátek prvního zápasu FoX.R6 z předpokládaného začátku v 9:00 na 12:00, což mělo za následek posunutí konce turnaje až do pozdních večerních hodin cca 23:00 - 00:00. Samotné organizování turnaje se pomalu ale jistě dalo přirovnat ke katastrofě. Hlavní organizátor turnaje rozhodně nezvládl své povinnosti a docílil akorát k pošpinění jména lidí, kteří již delší dobu stojí za úspěšnými turnaji v jiných hrách, tedy Ostrava Championship organizátoři, kteří s akcí měli opravdu jenom málo společné. Mezi tyto problémy jsme zařadili nepřipravenost her a programu potřebné ke hraní, žádnou organizovanost ani posloupnost hraní skupin. Drobné technické zádrhely, které se vyřeší v rámci minut se mohou vyskytnout i v nejlépe připravených turnajích a byly by tedy omluvitelné, avšak technické problémy, které se vyskytly na této akci trvaly více než hodiny a ke všemu znemožňovaly správný průběh turnaje. Dále pak mezi velké problémy počítáme hráčské podmínky, které byly absolutně zanedbané. V malé herně, kde bylo všech 20 počítačů s 20 hráči a dalšími lidmi, ať už hráči nebo diváky, kteří chtěli sledovat zápas, který se právě nevysílal na plátno. Z těchto důvodů vznikly v prostoru herny vysoké teploty s vydýchaným vzduchem, což mělo své následky. V takových podmínkách se dá nějakou dobu vydržet, ovšem po pár hodinách je tento stav nepřijatelný a pro hráče nebezpečný. Určitě by pár větráků stačilo alespoň pro částečnou výměnu vzduchu, i když v tomto případě by bylo nejlepší dostatečné odvětrávání. V každém případě se podmínky stále zhoršovaly, což mělo za následek téměř zkolabování jednoho z hráčů ECLOT gaming a našeho kapitána MrkyAce. Nastal čas, kdy proti sobě měli nastoupit právě ECLOT gaming a FoX, ale ani jeden z hráčů nebyl ve stavu schopném hrát další zápasy ve stejných podmínkách a rozhodně ne do 23:00 nebo 0:00. Vystavovat tedy hráče možným dalším zdravotním problémům nepřipadalo v úvahu, a tak jsme se oba týmy rozhodli pro odstoupení z turnaje a dohrát vše online. Mrzí nás že turnaj byl rozdělen na týmy který chtěli hrát dál a týmy který již byli otráveny špatnými podmínkami a ještě horší organizováním turnaje. Vzhledem k celé této skutečnosti byl z naší strany turnaj totální tragédie. Dále bych velmi rád zdůraznil, že hlavní organizátor této akce byl Dominik „DarwyCZECH“ Kot. Značka a jméno Ostrava Championship, kteří se již delší dobu organizováním zabývají mají skvělé ohlasy a proto bych rád aby bylo jasno kdo za celý turnaj byl zodpovědný.

  Chci také poděkovat všem týmům zúčastněním na turnaji. Bylo skvělé vidět jak komunita R6 v některých případech drží při sobě. Pak bych také pozvedl další lidi, kteří turnaji velmi pomohli jako například komentátorům, technikům a lidem, kteří byť přišli pouze sledovat turnaj, tak přece jen přidali ruku k dílu.

  Rád bych tento článek na závěr shrnul. Akce v Ostravě konaná "DarwyCZECH" v menší spolupráci s Ostrava Championship organizátoři dopadla špatně a to nás moc mrzí. R6 komunita si zasloužila turnaj, který nás všechny zase posune trochu více kupředu. Samozřejmě jsme tímto článkem chtěli poukázat na to, jak celý turnaj dopadl, avšak všichni jsme lidi, a proto vás prosíme, celou R6 komunitu, aby nikterak neměla za zlé to, co se na turnaji stalo a jak to celé dopadlo. Každý se snaží jak může a je důležité taky poukázat na fakt, že "DarwyCZECH" byl tím, kdo se snažil R6 komunitu co nejvíce posunout do podvědomí ostatních lidí. Bohužel si ukrojil příliš velké sousto, nicméně myslím, že bysme se mohli do budoucna společně pokusit o lepší organizaci dalších akcí R6.

  © 2017 FOX CLAN. All Rights Reserved. Designed By FOX CLAN