Challengers Stage

  Minulou středu, 13.2. začal boj o prizepool 1milion dolarů ve hře Counter Strike:Global Offensive. Který se odehrává v nedalekém městě Katowice ve Spodek areně. V první části majoru, která nese jméno Challengers stage, bojovaly týmy jako NIP, Fnatic,Ence apod. Do posledního kola této části favorite neměly vůbec jistý postup do další části majoru. Asi největší překvapení bylo to, že favorizovaný tým Fnatic nepostoupil a skončil tak se skoré 1:3. Další favorité jako G2, Cloud9 měly sice problémy s postupem, ale nakonec se přece dostaly do další části se skóre 3:2. Za to bez problému touto částí prošel tým Renegades a tým NRG, který vyhrály všechny tři zápasy. Druhá část majoru se začne hrát 20.2. od 13:00, ve které uvidíme hrát nejlepší týmy jako Astralis nebo Team Liqiud. A započne boj o vyřazovací místa v play-off.

  Postupující týmy z Challengers stage:  NRG,Renegades,Vitality,Avangar,Ence,NIP,G2 a Cloud9

   

  Článek napsal Martin Tůma.

  Fantastický výkon na PCL!

  Fantastický výkon PUBG na PCL!

  PUBG – Contenders league Qualifiers (PCL)

   Náš tým ze sekce PUBG se rozhodl zkusit druhou nejvyšší světovou soutěž známou jako Contenders League neboli PCL. Ze začátku vše nasvědčovalo tomu, že půjde pouze o zkoušku zkusit si prestižní turnaj a zahrát co nejlépe to půjde. Avšak nikdo neměl tušení, kam až se kluci vlastně dokážou dostat.

  Turnaje se účastnilo 31 českých týmů a 3 týmy s českými hráči. V každé skupině postupovalo 8 týmů a ty posléze postupovaly do dalších skupin. Takto tomu bylo až do 3. kola turnaje. Turnaj se hrál vždy od 15:00 do 0:00. Náš tým začínal od 0. kola a skončil v předposledním 3. kole. Naši hráči museli tedy každý den o víkendu u počítače strávit 9 hodin s maximálně 30 minutovými pauzami.

  Hned na začátek jsme dostali skupinu D. V této skupině to bylo hned ze začátku poměrně velmi těsné. Popravdě sami naši hráči uznali, že to vypadá velmi rychlý konec. Ovšem opak byl pravdou. Skončili jsme tedy na poslední postupové příčce na 8. místě. Klukům v prvním kole výrazně pomohly nestabilní výkony soupeřů, které vedly k našemu dalšímu postupu do skupiny P. V druhém kole tomu bylo obdobně i přesto, že naši hráli vskutku stabilně a podávali dobré výsledky, znovu jsme měly problém s postupem. Však výsledky ostatních týmů přeci jenom nestačily na ty naše a proto jsme s 15 killy a celkovým počtem bodů 900 uhráli 7. místo a postupovali tak do 2 kola turnaje, kde na nás čekala skupina H. To byla opravdu ta nejtěžší skupina ze všech. Objevovaly se zde týmy jako Method a Besiktas Esport. Sám známý český streamer Mazarini uznal, že se jedná o nejtěžší skupinu. Kluci se po dobu turnaje neustále jenom zlepšovali a podávali čím dál lepší výkony. Už v této skupině jsme byli pod dohledem právě zmíněného streamera Mazariniho, který živě vysílal a podporoval české týmy. Klukům se nevydařila první ani druhá mapa. Obsadili jsme 14. místo a poté 12. místo, ale kluci byli pořád ve hře. A tak se taky stalo. Náš tým dokázal obsadit na 3. mapě 3. místo a na 4. mapě uhrát 2. místo a tím si bezpečně zajistili celkové 5. místo a postup do 3 kola. Po skvělém výkonu se kluci přesunuli do skupiny B, která se nám stala osudnou. Zde jsme dostali plnou podporu od Mazariniho, který nás podpořil živým vysíláním a tak jsme mohli kluky konečně vidět v akci. Na každé mapě nás trápily drobné chyby a velmi nepříznivá zóna, se kterou se jen těžko dalo něco dělat. Kluci se drželi zuby nehty ve hře, ale bylo to obtížné. Nakonec se celkově ve skupině B umístili na 14. místě. Bohužel euforická cesta skončila, ale úspěch, který náš tým dokázal je neuvěřitelný. Je důležité si uvědomit, že tým spolu hraje pouze necelý 1 měsíc a dokázal se dostat dále jak některé týmy, které spolu hrají již půl roku nebo i déle.

  Sestava týmu FoX.PUBG:

  Jakub "JayTen" Šuba
  Erik "Fr0stYed" Boháč
  Jan "Cr3ss" Řeřicha
  Michal "Nepik" Nepivoda

  Dále také nutno podotknout a poukázat na fakt, že ještě před PCL se kluci účastnili turnaje HyperX PUBG Squad series a ve své skupině skončili na 1. místě s celkovým počtem 30 killů a 1560 bodů. Což je naprosto úžasné. Věříme, že kluci budou v podobném tempu stále pokračovat.

  Článek který se věnuje právě výsledkům Contenders League PCL najdete zde..

  www.playzone.cz

   

  Našim klukům gratulujeme k raketovému vzestupu a úspěchu, který se jim povedl na PCL. Je to parádní výsledek a těšíme se na jejich další turnaje.

  Ohlédnutí za rokem 2018

   

  Bylo toho hodně. Ano rok 2018 můžeme prohlásit za opravdu přelomový pro náš klan FoX. Už jenom to, že jsme se vydali cestou založení organizace, svědčí o velkém posunu kupředu. To jsme rozhodně ještě nevěděli, co nás vlastně všechno čeká. Takže co se vlastně všechno stalo minulý rok?

   

  Samotné založení organizace FoX je k datu 1.1.2018. Datum, který již bude navždy pamatováno. První zaznamenaný výsledek naší organizace je ze sekce CS:GO, kde náš tým hrál Playzone Cup a umístili se na 4. Místě. Začátek organizace byl velice komplikovaný a pro nás neznámé místo. Proto jsme se potýkali velmi často s velkým střídáním týmů jako ponožky. Avšak v průběhu roku se postavily týmy, které se nebojíme označit jako pilíře naší organizace. Tým ze sekce Rainbow Six: Siege s kapitánem David „MrkyAce“ Mrkos. Zasloužil se o neskutečný výsledek v turnaji Grunex Predator Bomb Cup, ve kterém se dokázal probojovat až do offline finále. Utkal se s týmeme Pyctophobia, kterou porazil a získal tak zasloužený prizepool 10 000kč. Také se účastnil lanky v Ostravě Championship, na které kvůli zachování fairplay odstoupil. Načež bychom rádi podotkli, že po stránce organizátorské to bylo jedno velké fiasko, ale to už je již uzavřená kapitola. Samozřejmě i další sekce jako PUBG se slušně zapsalo. CS:GO sekce s kapitánem Mirek „Staar“ Slouka, se již dlouhou dobu potýká s nekompletním týmem, ale i tak dokázali naší tabulku výsledku doplnit. Veškeré výsledky za rok 2018 můžete najít zde. Také je v naší tabulce výsledku znatelný rozdíl v aktivitě našeho klanu. Za rok 2018 máme dosažených více jak dvojnásobek výsledků z turnajů. Byl to náročný rok jak pro hráče, tak vedení organizace. Nezbývá nic jiného, než se zhluboka nadechnout a vyjít co nejlépe do roku 2019. Rozhodně nás čekají zajímavý turnaje a uvidíme, jak si týmy povedou.

  Veškeré odkazy na články které jsme zmínili v tomto článku najdete zde.

  Predator Cup – FoX.R6

  Ostrava Championship 2019 – FoX.R6

  Hlavní streamer FoX

  Tak přeci jen se povedlo. FoX klan má konečně svého hlavního streamera. Stal se jím David „MrkyAce“ Mrkos kapitán týmu ze sekce Rainbow Six: Siege (FoX.R6). Již delší dobu bylo v diskuzi zdali někdo z členů FoX začne streamovat a stal by se popřípadě hlavním propagátorem klanu FoX. Ovšem dlouhou dobu se tak nedělo. Až se sám MrkyAce rozhodl s tím něco udělat a pustil se do práce. Jeho prvním postupem byl samozřejmě samotný stream, ovšem nedávno přidal i vizuální stránku a pořídil si webovou kameru abychom mohli konečně spatřit jeho vtipné výrazy při hraní. Dokáže vytvořit show, která lidi baví a zajímá navíc k tomu všemu je přeci jenom jeden z nejlepších hráčů R6 na československé scéně a to dokázal přímo na akcích Grunex a Playzone. Určitě nezůstane pouze u titulu R6 a bude vám ukazovat svoje dovednosti i v jiných hrách. Je jasné že tímto nekončí a svůj stream bude posouvat dále ať už lepším mikrofonem nebo vylepšení jeho stávající HW techniky. I vy diváci samozřejmě máte tu možnost poslat příspěvek na vylepšení streamu to můžete zde. Pojďme se ale na Mrkyho podívat ještě o něco blíže..
  Je to 21 letý student a začínal hrát již od svých 9 let všelijaké videohry. Jeho první hra byla Aladin a Prince of Persia na Windows 97. Průlomovou hrou pro něj byl Counter-Strike 1.6 následně Counter-Strike: Source a poté Global Offensive. Jeho hlavní hrou je ovšem již zmíněný titul Rainbow Six: Siege který mu padne jako ulitý. Ten začal hrát od roku 2016. Jak ale sám uvádí na svém kanále zde, hraje i jiné hry. Pokud vás zajímá jaké, zapněte si jeho stream.
  Stejně tak jako my i vy sledujte MrkyAce stream a přiučte se něčemu novému ve hře Rainbow Six: Siege. Nebojte se zeptat na veškeré otázky rád odpoví.

  R6 Akademie

  FoX Rainbow Six: Siege akademie již nějakou dobu funguje, ale pojďme si říct co si od ní slibujeme a jak vlastně funguje?
  Kapitánem týmu je Tadeáš „dnL“ Tobiška, který jakožto mladý kapitán týmu musí vést mladé talenty k úspěchu. Jeho práce spočívá v zaznamenávání jednotlivých hráčů a jejich výkonu. Každý hráč z akademie se později může připojit k elitnímu týmu FoX.R6. Dále se také dnL angažuje v elitním týmu jakožto náhradník. Tým funguje tedy jako ten elitní až na pár výjimek kdy si elitní tým může propůjčit jakéhokoliv hráče z akademie pro hraní kompetitivních zápasů a turnajů. Ovšem stejně tak tomu může býti i naopak v předpokladu, že oba týmy potřebují doplnit, přednostně se doplňuje tým FoX.R6. Rádi bychom pozvedli hráče na scéně R6 a naučili je jak správně hrát a jak pracovat se svými dovednosti. Čím více schopných československých hráčů v komunitě tím lépe a tím více nám udělá radost, když v tom bude mít zásluhu právě akademie FoX. A tak se samozřejmě tímto můžete těšit, že akademii tým potkáte na turnajích jak tuzemských jak mezinárodních.

  Sestava k 20.11.2018
  Tadeáš „dnL“ Tobiška (Kapitán)
  Martin „Zilkama“ Žilka
  Jakub „krchec“ Krchňák
  Viktor „slovacik“ Slováčik
  Tobiáš „TICH“ Lain
  David „Prazix“ Kočka
  Michael „FOX!!!“ Bartoš

  V posledních dnech nás z akademie opustili:
  Patrik „SLIPM4NN“ Gregáň

  Proto i touto cestou dáváme na vědomí že je momentálně jedno místo volné do týmu FoXac.R6.
  Klukům přejeme hodně štěstí ve hře a ve zlepšování jejich herních dovedností.

  Strana 1 z 4

  © 2017 FOX CLAN. All Rights Reserved. Designed By FOX CLAN