Ohlédnutí za rokem 2018

  Bylo toho hodně. Ano rok 2018 můžeme prohlásit za opravdu přelomový pro náš klan FoX. Už jenom to že jsme se vydali cestou založení organizace, svědčí o velkém posunu kupředu, ale to jsme rozhodně ještě nevěděli co nás vlastně všechno čeká. Takže co se vlastně všechno stalo minulý rok?

   

  Samotné založení organizace FoX je k datu 1.1.2018. Datum který již bude navždy pamatováno. První zaznamenaný výsledek naší organizace je ze sekce CS:GO kde naši hráli Playzone Cup a umístili se na 4. Místě. Začátek organizace byl velice komplikovaný a pro nás neznámé místo. Proto jsme se potýkali velmi často s velkým střídáním týmů, jako ponožky. Avšak v průběhu roku se postavili týmy, které se nebojíme označit jako pilíře naší organizace. Tým ze sekce Rainbow Six: Siege s kapitánem David „MrkyAce“ Mrkos. Tým se zasloužil o neskutečný výsledek v turnaji Grunex Predator Bomb Cup, ve kterém se dokázali probojovat až do offline finále. Utkali se s týmeme Pyctophobia, kterou porazili a získali tak zasloužený prizepool 10 000kč. Také se účastnili lanky v Ostravě Championship na, které jsme kvůli zachování fairplay odstoupili. Načež bychom rádi podotkli, že po stránce organizátorské to bylo jedno velké fiasko, ale to už je již uzavřená kapitola. Samozřejmě i další sekce jako PUBG se slušně zapsalo. CS:GO sekce s kapitánem Mirek „Staar“ Slouka se již dlouhou dobu potýká s nekompletním týmem, ale i tak dokázali naší tabulku výsledku doplnit. Veškeré výsledky za rok 2018 můžete najít zde. Také je v naší tabulce výsledku znatelný rozdíl v aktivitě našeho klanu. Za rok 2018 máme dosažených více jak dvojnásobek výsledků z turnajů. Byl to náročný rok jak pro hráče tak vedení organizace. Nezbývá nic než se zhluboka nadechnout a vyjít co nejlépe do roku 2019. Rozhodně nás čekají zajímavý turnaje a uvidíme jak si týmy povedou.

  Veškeré odkazy na články které jsme zmínili v tomto článku najdete zde.

  Predator Cup – FoX.R6

  Ostrava Championship 2019 – FoX.R6

  Hlavní streamer FoX

  Tak přeci jen se povedlo. FoX klan má konečně svého hlavního streamera. Stal se jím David „MrkyAce“ Mrkos kapitán týmu ze sekce Rainbow Six: Siege (FoX.R6). Již delší dobu bylo v diskuzi zdali někdo z členů FoX začne streamovat a stal by se popřípadě hlavním propagátorem klanu FoX. Ovšem dlouhou dobu se tak nedělo. Až se sám MrkyAce rozhodl s tím něco udělat a pustil se do práce. Jeho prvním postupem byl samozřejmě samotný stream, ovšem nedávno přidal i vizuální stránku a pořídil si webovou kameru abychom mohli konečně spatřit jeho vtipné výrazy při hraní. Dokáže vytvořit show, která lidi baví a zajímá navíc k tomu všemu je přeci jenom jeden z nejlepších hráčů R6 na československé scéně a to dokázal přímo na akcích Grunex a Playzone. Určitě nezůstane pouze u titulu R6 a bude vám ukazovat svoje dovednosti i v jiných hrách. Je jasné že tímto nekončí a svůj stream bude posouvat dále ať už lepším mikrofonem nebo vylepšení jeho stávající HW techniky. I vy diváci samozřejmě máte tu možnost poslat příspěvek na vylepšení streamu to můžete zde. Pojďme se ale na Mrkyho podívat ještě o něco blíže..
  Je to 21 letý student a začínal hrát již od svých 9 let všelijaké videohry. Jeho první hra byla Aladin a Prince of Persia na Windows 97. Průlomovou hrou pro něj byl Counter-Strike 1.6 následně Counter-Strike: Source a poté Global Offensive. Jeho hlavní hrou je ovšem již zmíněný titul Rainbow Six: Siege který mu padne jako ulitý. Ten začal hrát od roku 2016. Jak ale sám uvádí na svém kanále zde, hraje i jiné hry. Pokud vás zajímá jaké, zapněte si jeho stream.
  Stejně tak jako my i vy sledujte MrkyAce stream a přiučte se něčemu novému ve hře Rainbow Six: Siege. Nebojte se zeptat na veškeré otázky rád odpoví.

  R6 Akademie

  FoX Rainbow Six: Siege akademie již nějakou dobu funguje, ale pojďme si říct co si od ní slibujeme a jak vlastně funguje?
  Kapitánem týmu je Tadeáš „dnL“ Tobiška, který jakožto mladý kapitán týmu musí vést mladé talenty k úspěchu. Jeho práce spočívá v zaznamenávání jednotlivých hráčů a jejich výkonu. Každý hráč z akademie se později může připojit k elitnímu týmu FoX.R6. Dále se také dnL angažuje v elitním týmu jakožto náhradník. Tým funguje tedy jako ten elitní až na pár výjimek kdy si elitní tým může propůjčit jakéhokoliv hráče z akademie pro hraní kompetitivních zápasů a turnajů. Ovšem stejně tak tomu může býti i naopak v předpokladu, že oba týmy potřebují doplnit, přednostně se doplňuje tým FoX.R6. Rádi bychom pozvedli hráče na scéně R6 a naučili je jak správně hrát a jak pracovat se svými dovednosti. Čím více schopných československých hráčů v komunitě tím lépe a tím více nám udělá radost, když v tom bude mít zásluhu právě akademie FoX. A tak se samozřejmě tímto můžete těšit, že akademii tým potkáte na turnajích jak tuzemských jak mezinárodních.

  Sestava k 20.11.2018
  Tadeáš „dnL“ Tobiška (Kapitán)
  Martin „Zilkama“ Žilka
  Jakub „krchec“ Krchňák
  Viktor „slovacik“ Slováčik
  Tobiáš „TICH“ Lain
  David „Prazix“ Kočka
  Michael „FOX!!!“ Bartoš

  V posledních dnech nás z akademie opustili:
  Patrik „SLIPM4NN“ Gregáň

  Proto i touto cestou dáváme na vědomí že je momentálně jedno místo volné do týmu FoXac.R6.
  Klukům přejeme hodně štěstí ve hře a ve zlepšování jejich herních dovedností.

  Nová adresa TeamSpeak 3

  Nová adresa TeamSpeak 3 je již nějakou dobu v provozu a dostatečně rychle byli naši členové upozorněni a nyní již opět komunikujeme. Ovšem musíme přeci jenom dát podrobnější informace o tom jak to funguje a fungovat bude. Již jsme několikrát už omývali do kola co vlastně nám nová adresa a server přinesou. V tomto článku se budeme věnovat tomu jak náš TeamSpeak 3 vlastně funguje.
  Začneme tím, že FoX TS 3 běží nyní na jiném serveru než tomu bylo v minulosti. Což se určitě podepíše i na kvalitě spojení a tudíž na kvalitě zvuku. Také je důležité vědět, že je nyní TS 3 veřejné a je pod administrací programátora „Olokos“ z Polska. Vlastnictví TS 3 je ve formátu třech lidí, které nebudeme uvádět. TS 3 má o něco jiné rozdělení než na minulém. Řadí se mezi čtyři oblasti.


  1) Čekárna, help a afk
  2) FoX Klan - roomky pouze pro členy klanu FoX, fanoušky a přátele.
  3) Public gaming rooms - roomky pro veřejnost.
  4) Private rooms - roomky vytvořeny uživatelem pro privátní spojení.

  Veškeré další dotazy ohledně TeamSpeaku 3 nás můžete kontaktovat do zpráv na FB stránce zde.

  Aktivity klanu FoX

  Rozhodli jsme se vám podrobněji rozepsat naše nedávné a budoucí aktivity klanu FoX.

  Začneme samotnými týmy.

  Jistě jste mohli na našich facebook stránkách zaznamenat nový tým ze sekce PUBG. Tento tým pod vedením kapitána Michal „Kupetko21“ Kupčík se již čím dál více ukazuje v tom správném světle. Jejich aktivita je viditelná, a to je pro náš klan jenom dobře. Nedávno se dva členi týmu účastnili turnaje LYNX PUBG Solo Cup, ve kterém hráli o nadupaný počítač od značky LYNX. Sám kapitán byl pozván do RE-play studia, kde nakonec obhájil 31. místo. Jeho spoluhráč Patrik „ZERO“ Valentíny se umístil na ještě lepší pozici a sice 13. místě. Tým se také účastnil turnaje na portálu playzone.cz, kde se umístil na stříbrné pozici. Popravdě takový start týmu je úžasný a pevně doufáme, že kluci ve stejném tempu budou pokračovat.

  Celá sestava týmu PUBG

  Michal "Kupetko21" Kupčík (ČR) (kapitán)
  Patrik "ZERO" Valentíny (SK)
  Jan "Czagy" Czagan (ČR)
  Tomáš "Charvi16" Charvát (ČR)

  Tým ze sekce CS:GO prožívá ozdravnou kůru. Bohužel je nutné zpomalit a pořádně se zamyslet. Nyní kluci prochází těžkým obdobím, které je součástí hraní. Abych byl konkrétnější již minimálně dva hráči z týmu odešli a nyní se nedaří ani ve hře. Je čas pořádně se nadechnout a vydržet. Proto bychom vás chtěli poprosit o podporu našich skvělých hráčů ze sekce CS:GO. Jsme jako velké rodina, když se tedy někomu nedaří, musíme mu pomoct a podpořit, aby se postavil znovu na vlastní nohy. Také oficiálně kluci odstoupily z Dream Ligy a budou se nyní soustředit na sehnání pátého člena do týmu, aby tak vybudovali organizovaný tým, silnější než kdy předtím. Probíhá tedy reorganizace týmu.

  Momentální sestava týmu CS:GO

  Martin „MaR1Y“ Tůma (ČR)
  Robert „RandoS“ Čapla (SK)
  David „Foxyyy“ Pyszko (ČR)
  Mirek „StaaR“ Slouka (ČR)

   

  A náš nejznámější tým ze sekce Rainbow Six: Siege pod vedením kapitána David „MrkyAce“ Mrkos. Náš R6S tým je momentálně po prázdninovém režimu. Určitě to všichni znáte samá dovolená, brigáda nebo čistě odpočinek od hraní. Tým šlapal na 110 % a je taky potřeba dovolená a zasloužený odpočinek. Kluci nyní musí najít znovu jejich herní tempo a dostat se do herní pohody. Náš tým je stále aktivní, bohužel se však v posledních měsících staly události, které měly podstatně velký dopad na celou R6 komunitu. Tím pádem se ještě přesně neví, jakým směrem se náš tým vydá. Prozatím se monitorují možnosti ohledně toho, jaké ligy a turnajů se budeme účastnit. Každopádně náš tým sledujte, protože to bude ještě pořádná jízda a to zvláště, když nám na dveře klepe rok 2019. Protože něco mi říká že kapitán týmu má vysoké cíle.

  Momentální sestava týmu R6:

  David „MrkyAce“ Mrkos (ČR) (Kapitán)
  Jan „Castanes“ Hanusik (ČR)
  Daniel „Mys3544“ Šolc (SK)
  Matěj „Paradox“ Zelenka (ČR)
  Pavel „W4rgonix“ Novák (ČR)
  Tadeáš „dnL“ Tobiška (ČR)

   

  Dalšími novinkou jsou turnaje v PUBG, které spravuje přímo náš klan FoX. Co jsi budeme povídat je to opravdu návyková hra a hodně členů a jejich přátelé hrají právě tento titul. Proto jsme se rozhodli to trochu okořenit právě turnaji. Prozatím se jedná čistě o interní záležitost ovšem již před pár dny jsme tuto skutečnost dali vědět i na československé komunitě PUBG. Pro ty z vás co ještě neví, o co jde vám řeknu náš koncept. Turnaje se hrají ve všech možných variantách od Solo až po 8v8. Turnaj trvá převážně plus mínus 3 hodiny. Hraje se prozatím pouze mapa Sanhok s upravenými parametry na red zónu a blue zónu tedy tak, že není dělostřelectvo a blue zóna celkově trvá pouze 28 minut a ne standartních 38 minut. Samozřejmě to chceme ještě trochu více okořenit tím, že po testovací fázi uvedeme i nějaké výherní ceny. Ty budou v podobě klíčů na otevírání beden ve hře nebo normální finančních odměn. Mělo by to mít i svůj řád a sice, že registrovaný musí zaplatit poplatek v hodnotě 1 eura pro vstup do turnaje. Tento vstupní symbol má svoje důvody. První bod je, aby bylo s čeho kupovat ceny a druhý bod abychom nemuseli řešit lidi, kteří se snaží spíše blbnout než normálně hrát. No, a to je celý koncept. Jednoduchý a prostý. Takže kdo se přihlásí do dalšího turnaje?

  Na závěr bychom vám chtěli sdělit, že se nově FoX zajímá o hledání main streamera neboli hlavního propagátora živých vysílání. Ale více se dozvíte v dalším článku.

  Strana 1 z 4

  © 2017 FOX CLAN. All Rights Reserved. Designed By FOX CLAN