Ikona klanu - Pavel "Spider" Stříteský

  Jsem velice rád, že vám mohu zde poskytnout první rozhovor s panem Pavlem „Spider“ Stříteským. Pro začátek bych vás jen rád upozornil, že se jedná o nejdéle sloužícího člena a leadera klanu FoX. Zasloužil se o mnoho významných okamžiků v naší klanové historii. Je to pro mne nejen skvělý leader, ale také přítel a hráč. Chtěl bych mu poděkovat za roky jeho služby a za to, co pro nás kdy udělal. Ovšem teď už k našemu rozhovoru. Dámy a pánové tohle je náš leader.

  Jaká byla tvoje první hra pro více hráčů a zkušenost?

  Úplně první hrou byla Contra, na 16bitových Pegasuskách, ještě v devadesátých letech????. Pokud bychom měli brát první PvP zážitek, tak by to byl Duke Nukem 3D a Quake 2 v hernách. Pořád to bylo ale offline, svoje online PvP panictví jsem si schovával pomalu stejně dlouho jako to opravdové a tou vyvolenou hrou se stal SWAT 4 asi v roce 2008.

  Kolik ti bylo let, když si začínal s hraním her pro více hráčů?

  Už jsem to trochu naťuknul v předchozí otázce, čili v nějakých 7-8 letech Contra, 12-13 první PvP offline, a online v nějakých 23ti letech... Dost pozdě co? Ale nedivte se, internet byl poměrně vzácnost a díky bohu jsem zažil dobu, kdy děcky lítaly po venku a sportovaly, takže 100 kg mám až dneska.

  Jaká je dodnes tvoje nejoblíbenější hra?

  To se asi nedá říct, bylo jich spousta. To je jako s jídlem, někdy máš chuť na steak a někdy na svíčkovou se sedmi, i když na steak mám chuť vždycky, to je fakt. Určitě strašně moc času jsem strávil v Civilization, od 2. dílu jsem hrál každý. Pak zmíněný SWAT 4 má určitě speciální místo. Hodně svého času jsem strávil u Fifa 2004 na PS2, ve které jsem byl myslím dost dobrý, a taky kvůli tomu jsem neudělal vysokou – neopakujte tuhle chybu. Dál asi nemá cenu jmenovat, byl by to dlouhý seznam her.

  Máš nějakého herního partnera, se kterým se ti hraje vždycky dobře a máš ten správný odpočinek při hře?

  Rozhodně Hayha. Poskytuje přesný balanc mezi elitními dovednostmi, takže i něco uhrajeme, hlavně je to pohodář, známe se dlouho a je to prostě fajn. Jsme takoví dva veteráni (i věkově), když staří známí postupně odpadávají. Rád bych si zahrál i s mnoha dalšíma, ale buď už nehrají vůbec – Gene, nebo už nemají tolik času, anebo se nějak míjíme – Dany, Ali. Je tu i jeden, se kterým byla vždycky radost hrát, ale který už není mezi živými – Janny, to byl pohodář, na kterého nikdo z nás nezapomene.

  Měl jsi někdy nějaký herní vzor?

  Ne, neměl. Nikdy jsem profi scénu moc nesledoval. Ale mám sluchátka s podpisem od Fatalityho, který je určitě pravý ????. Ještě když jsem žral podobný věci, tak to byl fotbal – čili za mě fotbalista Ronaldinho. brazilská samba v raketový rychlosti s míčem přilepeným k noze a radost z každého pohybu na hřišti, z každý kličky, z každý přihrávky, na to byla radost pohledět. Pokud bych ale měl vypíchnout, nějaký vzor víc, kterému jsem se chtěl víc podobat, byl by to asi někdo jako Pavel Nedvěd nebo hokejista mých oblíbených Pardubic a reprezentant – Tomáš Rolinek. Prostě srdcaři, co nevypustí jediný souboj a na hřišti nechají pro tým i duši ;)
  Sorry za offtopic =D

  Co pro tebe znamená být leaderem klanu FoX?

  Obnáší to hlavně hodně starostí, času a energie, pokud chceš udržet nějakou aktivitu. A pokud si chceš udržet nějakou autoritu, tak si musíš získat respekt lidí tím, jaký jsi a co pro ně uděláš. To, že ti někde na webu nebo TSku vedle jména svítí v kolonce hodnost velitel nic neznamená. Časem mě to pohltilo natolik, že mě to za pár let vyčerpalo a musel jsem si dát od všeho klanového vedení i hraní dovolenou, ze které mě vytáhla až nová energie, kterou přinesl Dany.

  Proč jsi se chtěl stát leaderem?

  To je právě to, nechtěl. Když mě kdysi v roce 2009 bývalý velitel klanu, odcházející do herního důchodu, jmenoval novým velitelem, tak jsem to vůbec nečekal a mám pocit, že jsem nebyl sám. Ale asi pro to měl svoje důvody. Hodnocení jestli udělal dobře nebo špatně ponechám na jiných, mě ta role každopádně pohltila a dělal jsem, co bylo v mých silách a časových možnostech. Doufám, že se přece jen něco povedlo.

  Jaký je tvůj záměr s klanem FoX?

  Záměry a plány už ponechávám na nejmladším členovi našeho užšího vedení, na Danym. My, spolu s Hayhou, mu už v dnešních dnech poskytujeme spíš bezplatnou podporu, radu a usměrňujeme ho. Teda snažíme se. Každopádně současná cesta, je něco celkem nového a jsem osobně zvědav, co vše přinese. Každopádně klan teď jede jak nikdy, na TS je živo, máme různé týmy, které se aktivně účastní turnajů v různých hrách, a to je skvělé.  Doufejme, že živostnost tohohle projektu bude co nejdelší.

  Čeho bys chtěl jako leader dosáhnout?

  Já bych byl rád, aby naše komunikační kanály (TeamSpeak, web, forum, herní servery, …), poskytovaly přístav pro staré i nové známé. Aby věděli, že když tady zakotví, tak najdou někoho, s kým se jim bude hrát dobře a smysluplně. Aby to hraní, hlavně mladším, poskytlo i určitou formu sebezdokonalování do jejich budoucích osobních životů, aby se naučili týmové souhře, respektu, spolehlivosti. To by bylo fajn.

  Jak by ses hodnotil jako hráč?

  Nikdy jsem nebyl ten nejlepší střelec a skiller, ale vždycky jsem se nad soupeřem snažil vyzrát mozkem. Nějak ho přechytračit, udělat něco neočekávaného. Mnohdy z toho vznikne situace, kdy je to nečekané i pro mě a můj tým a ostatní mě „protlemí“.

  Tvoje klidné až mírumilovné chování při hrání je neskutečné a zároveň velice inspirující. Čím to, že jsi tak klidný hráč?

  Díky za kompliment. I když vždycky to tak v pohodě není. Ale asi to je dáno mojí optimistickou povahou. Hlavně vím, že vztekáním člověk ničemu nepomůže, a naopak dostává svoje spoluhráče do podobné nálady. Proto jsem se vždycky jak ve hře, tak i při fotbale, který jsem aktivně hrál, snažil spíš podpořit a hecovat spoluhráče, i když se situace zdá bezvýchodná.

  Jak bys poradil mladším hráčům, aby zlepšili svojí psychickou stránku?

  Tak zčásti je to dáno povahou. Někomu může i malá podpora sebe sama nakopnout. Hodně důležité je najít způsob, jak se vybít – mám na mysli sport, jakýkoliv jiný pohyb, partnerku/partnera, pak je člověk relaxovanější. A nehrát moc, když je člověk na*raný. Případně nějaký singleplayer na vybití vzteku, třeba Doom.

  Máš nějakou radu pro všechny hráče, se kterou by ses chtěl podělit?

  Myslím, že rádoby mouder už jsem vyplodil dost. Snad jen, hrajte hry, ale nezapomeňte žít reálný život. Všeho s mírou řekl bych.

  Stalo se ti někdy, že bys byl s nervy v koncích a proč (tzv. Syndrom vyhoření)?

  S nervy v koncích a syndrom vyhoření jsou, myslím, dvě různý věci. S nervy v koncích jsem snad asi nikdy nebyl. Když se člověk dostal do blbý situace, tak jsem si vždycky říkal, že je pokaždé nějaká cesta ven. Člověk musí pamatovat, že žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří.
  Co se týče syndromu vyhoření, tak to se mi pravděpodobně stalo s vedením klanu, jak jsem zmiňoval výše. Ale to bylo v pohodě, jen jsem se na to prostě vyprdnul (ne tak lehkovážně, pořád má člověk nějakou odpovědnost k týmu), myslím to tak, že jsem tu činnost prostě opustil bez následků pro mě. Horší je když Vás to potká v práci. To jsem asi nezažil.

  Litoval jsi někdy svého rozhodnutí, co se týká působení v klanu?

  Ne nikdy. Díky klanu jsem poznal mnoho nových lidí. S několika z nich jsme se stali i, nebojím se říct, životními přáteli. Aby ne, když ty hovádka byly i na mé svatbě.

  S jakým členem FoX se vždycky skvěle pobavíš?

  Už asi nebudu nikoho vyzdvihovat, záleží, jak to sedne celkově jako nálada při hře, ale asi platí odpovědi jako na podobnou otázku výše.

  Kdo je podle tebe z FoX nejvíce obětavý ve hrách pro více hráčů?

  Pokud se bavíme o hře samotné, tak bych asi vyzdvihl Sonnyho, s kterým hodně hrajeme poslední dobou PUBG, ten kluk by vám klidně dal celou svoji výbavu, abyste měli čím střílet, však on si něco najde :-D. Samozřejmě, teamwork snad tak nějak funguje povětšinou a k tomu i ta obětavost patří.
  Pokud se bavíme o obětavosti pro chod klanu, tak jednoznačně Dany a Hayha, a samozřejmě všichni leadeři svých týmů. Protože věnovat čas řízení klanu, respektive týmu, to chce větší nebo menší dávku obětavosti vždycky.

  Máš nějakou jedinečnou vzpomínku na událost spojenou s FoX klanem?

  Nebudu přehánět, když řeknu, že jich je fakt ku*va hodně. Ty herní byly určitě už ve Swatu – vítězství v RD turnaji, pak ve WoT, kdy jsme brázdili mapu v klanových válkách nebo v BF3 se nám povedlo postoupit do 1. ligy na portálu Playzone, to byly výjimečné chvíle. No a pak jsou tu klanové srazy. A sorry jako, ale to se nedá popsat, to musíte zažít ;)

   

  Po přečtení takových odpovědí se člověk opravdu zamyslí nad tím, jestli hraní her je pouze o zábavě nebo jestli se vlastně jedná i o zdokonalování člověka a poznávání lidí, kteří se mohou stát vašimi přáteli na celý život.

  Mockrát ti děkuji za tento rozhovor Spider

  © 2017 FOX CLAN. All Rights Reserved. Designed By FOX CLAN