Ikona klanu - Karel "Hayha" Koudelka

  Jsem opravdu rád, že vám mohu poskytnout rozhovor s dlouholetým členem klanu FoX panem Karlem „Hayha“ Koudelkou, se kterým jsem již od dob SWAT 4 hrál snad všechny dosavadní hry pro více hráčů. Pro mne rozhodně zkušený hráč, který ví, o čem mluví a jeho vůdcovské dovednosti jsou k nezaplacení. Dámy a pánové Karel „Hayha“ Koudelka.

   

  Hayha – Karel Koudelka

  Ahoj, jmenuji se Karel Koudelka. Po více než 30 let brázdím tuhle naši krásnou planetu, tedy přesněji je mi 32 let , což se brzy změní. Narodil jsem se se tedy 18.9.1985 v Prostějově a tam jsem prakticky žil až do svých 28 let. Nyní pobývám ve Zlíně. Moje Alma mater je pedagogická univerzita v Olomouci, což považuji stejně za vtip, ale každý podle svého. Můj život je celkem zajímavý, ale to je na dlouhé povídání. Nejdůležitější mne teprve čeká! Kdo mne zná ví, jak to myslím, kdo mne nezná dojeďte někdy na sraz. Tam se dozvíte nejvíce a nejlépe.

   

  Jaká byla tvoje první hra pro více hráčů a zkušenost?

  Je to již dlouho, ale bylo mi 14 let a chodil jsem do herny, tam se hrál Quake 2, tak jsem ho začal pařit taky. Pak už se to táhlo, nastal rozkvět techniky a spolu s ní i rozkvět her. První, co jsem vyzkoušel na netu byl Unreal Turnament 2003, po něm COD1. Zkušenost je zvláštní odvětví, vždy jsem virtuální svět miloval, naštěstí nejsem ten, který by si ho pletl s reálným. První zkušenosti byly senzační. Když je něco nové je to vždy senzační, já si touhle dobou prostě prošel a zatím se mi z ní neodchází lehko.

  ????

   

  Kolik ti bylo let, když si začínal s hraním her pro více hráčů?

  Na lan připojení 14, na netu poprvé pořádně až v 15-16 letech.

   

  Jaká je dodnes tvoje nejoblíbenější hra?

  Ufff… to je těžká otázka… je jich hodně od strategií po akční FPS hry. Mám rád každý žánr jsem prostě od přírody zvědavý.

   

  Máš nějakého herního partnera se kterým se ti hraje vždycky dobře a máš při hře ten správný odpočinek?

  Mám jich hodně a vždy záleží  na tom, jak se kdo chová a vystupuje. Mám rád samozřejmě přítomnost starých harcovníků z naší minulosti, ale to neznamená, že nerad slyším nové hlasy. Co se týče hlasu a příjemnosti, osobnosti, vystupování, tak ten už není bohužel mezi živými, což je mi velmi líto, byl to vždy dobrý pokec a pařba. Nechť je ti země lehká Janny. Další přátele už ani nemusím jmenovat však oni ví.

   

  Měl jsi někdy nějaký herní vzor?

  Nikdy jsem žádný velký vzor neměl, ale co se týče gamingu a posléze multiplayer her tak je to Johnathan Wendel alias Fatal1ty. Je to prakticky průkopník, který by neměl být zapomenut a který dokázal, že i business se dá aplikovat na herní a progamingový svět.


  Odkaz v anglickém ( https://en.wikipedia.org/wiki/Johnathan_Wendel ) a českém jazyce ( http://www.abicko.cz/clanek/casopis-abc/6903/fatal1ty-profesionalni-hrac-pocitacovych-her.html ) kdo je vůbec Fatal1ty.

   

  Proč jsi se chtěl stát In-Game Leaderem?

  Dříve jsem na to měl hodně času, co se týče CoD 4 nebo WoT, teď už toho času moc není. Co mě motivuje je prostá a velmi simplicitní věc. Když člověk vidí, že jeho snaha padla na úrodné pole. Pro mne lepší odměny není. Proč jsem se chtěl stát IGL ? Protože prostě proto.

   

  Čeho bys chtěl jako In-Game Leaderem dosáhnout?

  Moje snaha už nesměřuje do Katowic, když se budeme bavit o mých soukromých ambicích. Směřuje k mladé generaci, aby se chopila otěží po nás a pokračovala v tom, co jsme započali. Chci jim ukázat, že když člověk umí věnovat čas a energii, tak se to vyplatí. Co si budeme povídat, když je ti přece jenom 18 tak máš na pro scéně větší vyhlídky, než když máš 32 a hypotéku. :D

   

  Vždycky jsi byl vůdčí osobnost a týmy vedl vpřed. Čím si myslíš, že je to způsobeno?

  Nevím asi geny, moje máma byla vždy panovačná. Moje přítelkyně zase říká že jsem tvarovatelný hodný hoch nebo hroch, už ani nevím.

   

  Tvoje schopnost zachovat chladnou hlavu při hraní her je úžasná! Máš nějakou radu pro ostatní hráče?

  Hlavně se z toho neposrat a hrát hlavou a ne emocemi, ty si nechte pro své slečny, které je určitě ohodnotí kladněji. Euforie ANO  Melancholie NE

   

  Máš nějakou zásadní herní radu pro mladší hráče?

  Lepší kule do svěráku nežli cheater v Counter – Striku. Dělám si srandu samozřejmě. Na každém záleží individuálně. Beru to z toho pedagogického hlediska . Svět se mění, hormony narůstají, ženy prsatějí :D Každý musí vědět co chce a podle toho se zařídit. Každopádně co poradím je že, trénink dělá mistra !

   

  Jak bys pomohl zlepšit mladším hráčům jejich psychickou stránku?

  Určitě je dobrý sport, tam se člověk částečně vybije nebo posílí. Večer, když po zaběhnutí 3 km usednu a hraju, mám úplně jinou energii než v klasický den, když dojdu z práce a nic moc nedělám. Pak už taky záleží na charakteristice člověka. Každý má problémy a každý je řeší jinak, to ale zase zatáčím do jiných odvětví.

   

  Čím to je, že jsi tak univerzální hráč, který se dokáže přizpůsobit v jakékoliv hře?

  Zkušenost, nic jiného v tom není. Bitevní pole je bitevní pole a střílet umí i opice. Důležitá část u člověka je  mozek. Každá hra má své know how a důležité je se nad tím zamyslet, vzít v potaz své zkušenosti, talent, predispozice a začít přemýšlet jak na to.

   

  Co bys řekl, že je tvojí největší předností v hraní?

  Jdu a dělám vše pro úspěch ne individuální, ale týmový. Dále jsou to zkušenosti, a nejspíše to, že jsem splachovací, prostě se z toho nepodělám. Život jde dál a chleba nebude levnější.

   

  Stalo se ti někdy že bys byl s nervy v koncích a proč (tzv. Syndrom vyhoření)?

  Každému se to někdy stane, takže i mě, zvláště když už jde do tuhého nebo se nedaří. Důležitá je komunikace s ostatními. Další důležitá věc je vztyčit nový cíl, čeho potřebuješ jako kapitán nebo IGL dosáhnout. Dáš si tím motivaci a důležité je, že se zbavíš všeho negativního. Je jedno, jestli se jedná o kapitána nebo obyčejného hráče, neváhej, protože jinak se nikam neposuneš.

   

  Litoval jsi někdy svého rozhodnutí, co se týká působení v klanu?

  Nikdy, vždy budu součástí až do konce, jsem pyšný a zároveň je mi ctí, že mohu působit mezi tak úžasnými lidmi jako je naše banda.

   

  S jakým členem FoX se vždycky skvěle pobavíš?

  Když je fajn „atmoška“ tak s každým, jsem prostě veselá kopa, ehm někdy.

   

  Kdo je podle tebe z FoX nejvíce obětavý ve hrách pro více hráčů?

  Podle mne je to náš Spider, protože i ve hře, a i v reálu už toho pro nás udělal strašně moc. Samozřejmě Dany je náš pokračovatel, který si vede skvěle a moc mu fandím a podporuji ho. Čím více bude v klanu takových lidí, tím lépe to bude pro náš klan i v budoucnu.

   

  Máš nějakou jedinečnou vzpomínku na událost spojenou s FoX Klanem?

  Těch je hodně, ať už ze srazů nebo přímo ze hry, takže uvádět nějakou konkrétní nemá smysl. To si člověk musí zažít sám.

   

  Především chci moc poděkovat Hayhovi, že mi poskytl rozhovor. Myslím si, že každý, kdo si přečte takové odpovědi by se měl zamyslet. Již druhý rozhovor, ve kterém můžete vidět, že to není jenom hraní her pro více hráčů. Je to především o sebezdokonalování, poznávání nových lidí a učení se mnohým víc, než jen klikat na myš a cvakat do klávesnice. Byť se bude jednat o zlepšení psychické stránky člověka nebo umět sám sebe vybičovat k lepším herním výsledkům.

   

  Děkuji ti Hayho, vážím si tvých znalostí, a především si tě vážím jako člověka. Přeji ti mnoho úspěchů jak ve hře, tak zvláště v životě.

   

  © 2017 FOX CLAN. All Rights Reserved. Designed By FOX CLAN