Ikona klanu - Jakub "ADos" Adámek

  Hráč, jehož jméno bylo postrachem ve hře SWAT 4. Každý, kdo viděl nick ADos na serveru věděl, že bude zle. Můj věčný rival a zároveň člověk, kterého považuji za svého bratra. Dámy a pánové Jakub „ADos“ Adámek.

  Jaká byla tvoje první hra pro více hráčů a zkušenost?

  Moje první hra byl Unreal Tournament 3 a nějaký Star Wars, už ani nevím jaký. Bavilo mě soutěžit s ostatními a být lepší než oni. Od té doby jsem pořád hrál nějakou multiplayerovku. Dlouho jsem zůstal u Battlefield 2 a CoD 2, kdy mě nejvíc bavilo hrát za snipera. Potom jsem objevil SWAT 4, naprosto mě uchvátil a od té doby jsem hrál jen SWAT 4 s výjimkou CoD 4. Se SWAT 4 jsme jako klan skončili a začali jsme hrát CoD 4. 

  Kolik ti bylo let, když jsi začínal s hraním her pro více hráčů?

  To už si nepamatuji, ale někdy na základní škole, na druhém stupni. 

  Jaká je dodnes tvoje nejoblíbenější hra?

  Z multiplayer her mě nejvíc baví momentálně Rainbow Six Siege, i když tam dostávám pěkně na frak. Samozřejmě mám vztah ke SWATu, kde jsem to dotáhl nejdál a byl jsem uznávaným a obávaným bojovníkem. Ale už bych SWAT nehrál, ta doba je už pryč a vracet se k ní nehodlám. Takže shrnutí je asi takové, že SWAT 4, Rainbow Six Siege a Battlefield jsou mé nejoblíbenější multiplayerovky. Ze singleplayer her mám oblíbených trochu víc a to: Far Cry, Crysis, Singularity, Bulletstorm, FallOut 3 a 4, Call of Duty a Medal of Honor Warfighter. 

  Máš nějakého herního partnera se kterým se ti hraje vždycky dobře a máš ten správný odpočinek při hře?

  Už nehraju aktivně, takže nikoho takového nemám. Za dob SWATu těch lidí bylo víc a téměř všichni členové klanu, kteří měli aspoň nějaký skill. Já jsem se stejně většinou spoléhal sám na sebe. 

  Měl jsi někdy nějaký herní vzor?

  Jo, jo to jsem měl, když jsem začínal se SWATem tak to byl klan ND a NSA. Postupně jsem je ale dohnal a byl jsme lepší, až po nějaké době jsem narazil na DELTA team, kde byl asi nejlepší hráč SWATu vůbec, a to byl STORM, byl pro mě spíš výzva než vzor. 

  Byl jsi vždycky součástí klanu FoX, co pro tebe znamená?

  Těžko se mi to hodnotí, když už nejsem aktivní člen a už se mnou ani nechcete hrát, protože jsem lama. Asi budu musel počkat na nějakou novou hru, kde začnu hned od začátku. Jinak ale být součástí FoX pro mě znamená hodně, protože jsem s většinou strávil své dětství, a dokonce jsem se i s některými viděl v reálném životě. Na TeamSpeaku byla pokaždé sranda, často jsme se smáli, poznal jsem nové lidi, a hlavně zažil spoustu hodin zábavy. 

  Kdy jsi si poprvé uvědomil, že nejsi obyčejný hráč SWAT 4?

  No to jsem si uvědomil, když jsem začal být lepší než ostatní, a to většinou o dost. Byl jsem rychlý, měl jsem dobrý timing a skvělý aim. Postupně, když se někdo objevil a byl o trošku lepší než já, tak jsem ho postupně překonal, což mě přivedlo k tomu, že asi nebudu obyčejný hráč. Akorát na STORMa nedošlo, toho jsem za mé aktivní éry nestihl. 

  Co bylo tvojí motivací ve zlepšování svých herních dovedností?

  Být nejlepší a dovést náš tým k vítězství. 

  Kdo byl tvůj největší rival ve hře SWAT 4?

  Tak ze začátku to byl Dany, ale pak jsem mu utekl a byl o dost lepší, tak už mi problémy nedělal. Pak jsem asi žádného dlouhodobého rivala neměl. Někdy se někdo objevil, kdo byl v něčem lepší než já, tak jsem se na něho zaměřil, zlepšil svoji slabinu abych byl lepší a šel jsem zase dál. 

  Existovalo při hře něco, co tě dokázalo rozhodit?

  Určitě, těch věcí bylo víc. Neschopnost mých spoluhráčů a noobové, kteří blokovali dveře nebo házeli granáty svým lidem pod nohy. Pak mě samozřejmě rozhodilo, když jsem třeba neměl den a nešlo mi přesně mířit… prostě nepadali, jak by měli. 

  Stalo se ti někdy, že bys při hře vybouchl?

  Mockrát (směje se)

  Jakým způsobem a jak často jsi musel trénovat?

  Každý den, několik hodin. Hrál jsem třeba i celý víkend. Hned, jak jsem se vzbudil, tak jsem to zapnul a vypnul až někdy kolem 3 ráno. Myslím, že denně to chce minimálně 2 hodiny.

  Co se od tebe nejvíce očekávalo v důležitých momentech hry?

  No že všechny postřílím.

  Uvažoval jsi někdy o změně týmu?

  Ne nikdy.

  Při hrání jsi vždycky vyzařoval velice soustředivou aurou byl to jeden z bodů, proč jsi byl tak skvělý střelec?

  Ano, je to možné, ale taky to bylo asi dost hodinami tréninku a opravdu přemýšlením nad tím, co zlepšit atd ... Člověk to pak dostane do ruky. 

  Vybavuješ si vzpomínku, na kterou jen tak nezapomeneš ve spojitosti s hrou SWAT 4?

  Vybavuji si jich víc, žádnou nemám nějak výraznější než ostatní. 

  Byl bys i dnes schopný předvést ve hře SWAT 4 formu jakou jsi měl před lety?

  Kdybych hrát SWAT pravidelně 2 měsíce tak určitě. 

  Kdo byl podle tebe vždycky konkurenčně schopný tě porazit?

  V mé nejlepší formě jeden na jednoho skoro nikdo až na pár lidi z DELTA teamu. 

  Měl jsi nějakou metodu ke zlepšování svých dovedností, která by mohla pomoci dnešním hráčům co se týká obecně v hrách FPS?

  Hrát. Hrát a přemýšlet nad tím. U FPS her je důležitý aim, rychlost, samozřejmě znalost mapy a nejběžnější pozice na kemp, to se člověk naučí neustálým opakováním. 

  Jaký je tvůj názor na dnešní hry?

  Myslím si, že jsou až moc přeplácané. 

  Každý, kdo hrál SWAT 4 tě zná jako legendu která se vždycky vyrovnala každému skvělému hráči. V čem spočívá tajemství mistra SWAT 4?

  V hraní milionu hodin denně a soustředění se na hru. A to i když mi to nešlo nevzdával jsem to a hrál jsme dál. 

  Jaký byl hlavní důvod tvého herního poklesu v hraní her pro více hráčů?

  No tak odešli jsme ze SWATU a v dalších hrách už jsem tak dobrý nebyl a ani mě tolik nebavily, už jsem neměl touhu se je naučit a být nejlepší. Začal jsem mít jiné zájmy. Taky jsem si uvědomil, že hraním her ztrácím hromadu času a utíkají mi reálné zážitky. Ale pořád si rád zahraju, jen už nechci hrát aktivně. 

  Herní komunita SWAT 4 stále žije, je možnost, že by ses vrátil do aktivní služby?

  No spíš přežívá než žije, už v ní moc hráčů nezbylo. Jak jsem už říkal, tato éra pro mě skončila nadobro.

  Nyní je ADos již delší dobu neaktivní. Jeho kariéra bylo čistě o hře SWAT 4, ale když si přečtete důkladně každý řádek zjistíte, že to nebyla pouze zábava. Stát se tak dobrým hráčem jako byl ADos to chce opravdu hodně velký potenciál a tvrdě pracovat na svých dovednostech. Pro mě osobně neznám lepšího hráče, než je on. Vždycky jsem se chtěl stát tak skvělým hráčem, ovšem bohužel v tomto případě jsem prostě musel zůstat jako číslo 2. Ale nikdy mě to nemrzelo, protože jsem věděl, že to on mi kryje záda stejně tak, jako já jemu.

  Jak jsem již na začátku zmínil. Můj největší herní rival, ale zároveň, nebojím se napsat bratr. Rád bych mu tedy přes tento článek sdělil, že mu přeji do života jenom štěstí a úspěch, a doufám, že zůstaneme přátelé až do smrti. Děkuji ti mockrát za rozhovor.

  © 2017 FOX CLAN. All Rights Reserved. Designed By FOX CLAN